Gebze Plastikçiler OSB ve Gebze Güzeller OSB
Gebze Plastikçiler OSB ve Gebze Güzeller OSB'de Faaliyet Gösteren Firmaların TMFB (Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi) ve TMGD (Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı) hizmeti alması Zorunlu Olmuştur.
14-10-2021
Gebze Plastikçiler OSB ve Gebze Güzeller OSB’de Bulunan Firmaların Dikkatine

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Eylül ayı içinde gerçekleşen ani denetimler sonrası, firmaların TMFB (Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi) ve TMGD (Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı) hizmeti alması ve yasal mevzuat yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiği, işletmelere bildirilmiştir. Kuruluşların belirtilen süre içinde herhangi bir mevzuat yükümlülüğünü yerine getirmemesi durumunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından cezai yaptırım uygulanabilmektedir.

TMFB Almak Zorunluluk mu?

TEHLİKELİ MADDE FAALİYET BELGESİ (TMFB) ALINMASI ÖNEMLİ!

EK-3 Raporu Kimler Tarafından Hazırlanır?

Muafiyet Raporu

Taşıma Evrakı

Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliğin 10. maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi uyarınca gönderen tarafından ADR Bölüm 5.4.1’deki bilgileri içerecek şekilde her taşıma için taşıma evrakı düzenlenmesi zorunludur. Bu kapsamda ADR Bölüm 5.4.1’deki bilgileri içerecek şekilde hazırlanan taşıma evrakına ilişkin bilgiler taşımacıya sevkiyat başlamadan önce teslim edilmelidir.

UETDS Girişleri; Tehlikeli madde taşıyan tüm yetki belgesi sahipleri, UETDS üzerinden yük kaydı bildirimini,  30.07.2021 tarihi itibariyle yapmak zorundadır.

Taşıdığı ürünler tehlikeli olmayan K1 yetki belgesi sahipleri de, yük bildirimini 30.07.2021 tarihi itibariyle yapmak zorundadır.

Mevzuat ile ilgili süreçler ve cezalar;

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Olmaması: 2.674 TL

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Hizmeti Almaması: 4.011 TL

Tehlike Etiket/İşaret/Levha ve Turuncu Plakaların Uygunsuzluğu: 1.091 TL

Tehlikeli Madde Taşımacılığını, Uygun ADR/Taşıt Uygunluk Belgesine Sahip Araçlarla Yapmamak: 1.091 TL

Taşıma Evrakının Düzenlenmemesi: 545 TL

Bilgi TMGDK olarak tüm süreçlerde, gerekli düzenlemeleri ve başvuruları yaparak, işletmenizin yasal mevzuata uygunluğunu sağlamaktayız. Sorularınız için profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Haberler
Bizi Takip Edin!
  • Bilgi Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu
  • Gürpınar Cad. No: 59 Daire: 5 Tuzla, İstanbul
  • 0850 441 86 43bilgi[@]bilgitmgd.com.tr
2022©copyrighttbn web