Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesi Duyurusu
Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesi Duyurusunu 09.02.2021 (Yeni) Bu Bölümde İnceleyebilirsiniz. Bilgi İçin Uzmanlarımıza Danışabilirsiniz.
10-02-2021
Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesi 2021

09.02.2021 TARİHLİ TEHLİKELİ MADDE FAALİYET BELGESİ DÜZENLENMESİ HAKKINDA DUYURU

 

Tehlikeli madde ile iştigal eden ‘ALICI’ faaliyetinde bulunan tüm işletmelere, sistem tarafından ‘BOŞALTAN’ faaliyet konusu doğrudan eklenecek. ‘ALICI – BOŞALTAN’ olarak TMFB düzenlenen işletme daha sonrasında e-devlet üzerinden ya da bölge müdürlüklerine ibraz yolu ile devir sözleşmesi düzenleyebilecek ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ile ilgili yükümlülüklerini devredebilecektir. Devir sözleşmesi süresince tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı hizmetinden MUAF olacaktır.

50 ton üzeri tehlikeli madde iştigal eden işletmelerin tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etme veya danışmanlık hizmeti alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak işletme tüm tehlikeli maddeleri ilgili boşaltan yükümlülüğünü devir etmesi durumda TMGD danışmanı yükümlülüğü ortadan kalkar.

Devir sözleşmesi önceki takvim yıllarında sadece akaryakıt ve gaz dağıtım firmaları tarafından düzenlenmekteydi ancak 09.02.2021 tarihli duyuruda da belirtildiği üzere tüm tehlikeli maddeler devir sözleşmesi kapsamında değerlendirilmektedir. Tehlikeli madde bulunduran tüm işletmeler boşaltma faaliyetini tedarikçisi tarafından yapıldığı durumda faaliyet konusu devri yapabilecektir.

09.02.2021 belirtildiği üzere işletmelerin tehlikeli madde faaliyetleri ile ilgili olarak düzenlenen Ek-3 raporu içerisinde iştigal türü (Fabrika, Akaryakıt İst. vb.) belirtilecektir.

 

ÖRNEĞİN:

Bilgi Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu. Detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

Bakanlık duyuru metni için tıklayınız.

Tüm Haberler
Bizi Takip Edin!
  • Bilgi Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu
  • Gürpınar Cad. No: 59 Daire: 5 Tuzla, İstanbul
  • 0850 441 86 43bilgi[@]bilgitmgd.com.tr
2021©copyrighttbn web