Lider Kozmetik
Lider Kozmetik, lider kozmetik kim, lider kozmetik kimin
Lider Kozmetik

Lider Kozmetik 1978 yılında İstanbul’da kurulmuştur.
Kuruluş amacı kişisel bakım ve Kozmetik sektöründe kaliteli, yenilikçi ve tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştiren uluslararası bir güç olmaktır. Tüm çalışanlarıyla, işbirliği içerisinde olduğu tedarikçi, iş ortakları ve müşterilerine kazandırarak büyüyen, topluma, ekonomiye ve çevreye faydalı Lider bir kuruluş olmayı hedefleyen Lider Kozmetik yoluna bu doğrultuda devam etmektedir.

2001 yılında GREEN WORLD ve XL markalarıyla Ev Bakım Ürünleri pazarına giren firma İhracatta 36 ülkeye ulaştı. 2005 yılında da Kategorilerine Kişisel Bakım Ürünlerini ekledi; MAJIX ve ALEDA markalarını pazara sürdü. İhracatı 45 ülkeye ulaştı. 2012 yılında ise İhracatı 5 kıtada 90 ülkeye ulaşan Lider kozmetik Dilovası IMES  OSB bünyesinde yeni üretim tesisinin temellerini atmış bulunmakta. Şu an 261 personeli ile bölgesinde güçlü bir istihdam sağlamaktadır.

Şu an Gebze Dilovası Sanayi Bölgesinde 30 bin metrekarelik üretim tesisinde kozmetik, kişisel ,ev ve oto bakım kategorilerinde yılda 105 milyon adet entegre üretim kapasitesine sahip olan Lider Kozmetik, aynı zamanda Türkiye ve Ortadoğunun en büyük aerosol üreticisi konumundadır. Aerosol bir sıvının gaz ortamı içerisinde dağılması anlamına gelmektedir. Teneke ambalajlardaki ürünlerin içierisine itici gaz kullanılarak yapılan üretim şeklidir. Komplike ve deneyim gerektiren bir teknoliji olduğundan dünyada belli başlı üretim tesislerinde yapılabilmektedir.


Bizi Takip Edin!
  • Bilgi Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu
  • Gürpınar Cad. No: 59 Daire: 5 Tuzla, İstanbul
  • 0850 441 86 43bilgi[@]bilgitmgd.com.tr
2022©copyrighttbn web